Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, bu yılın ilk üç ayında toplantı ve organizasyon giderleri ile tanıtma ve ağırlama giderlerinin rekor kırdığına dikkat çekerek, Hazine’nin kasasından çıkan paranın 1 milyar 488 milyon 750 bin lira olduğunu söyledi.

Özellikle yerel seçimlerin yapıldığı mart ayında giderler rekor kırdığını belirten Bulut, "Ayın sonunu getiremeyen vatandaşa kemer sıktıran, emekliye sabır telkin eden Saray yönetimi har vurup harman savuruyor. Milletin vergileri açılış görünümlü mitinglerde, temel atma törenlerinde, parti toplantılarında çarçur edilmiş” dedi.

CHP'li Bulut, bu yılın ilk üç ayında toplantı ve organizasyon giderleri ile tanıtma ve ağırlama giderlerine Hazine’nin kasasından çıkan paraları inceledi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Bulut, toplantı ve organizasyon giderleri adı altında yılın ilk üç ayında toplamda 687 milyon 555 bin lira harcandığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ocak ayında 3 milyon 188 bin, şubat ayında 47 milyon 403 bin olan toplantı ve organizasyon gideri yerel seçimlerin yapıldığı mart ayında uçuşa geçti. Mart ayında toplantı ve organizasyon gideri için harcanan para 636 milyon 964 bin lira oldu. 2023 yılında toplantı ve organizasyon giderleri için Hazine’nin kasasından çıkan para toplamda 1 milyar 61 milyon liraydı." 

"Yılın ilk üç ayında Hazine'den 801 milyon 195 bin lira para çıktı"

Ocak ayında 15 milyon 881 bin, şubat ayında 81 milyon 108 bin lira olan temsil, tanıtma ve ağırlama giderlerinin de mart ayında 704 milyon 206 bin liraya çıktığının altını çizen Bulut, yılın ilk üç ayında Hazine’den çıkan paranın 801 milyon 195 bin lira olduğunu bildirdi.

TBMM Başkanvekili Karaca, Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret etti: TBMM Başkanvekili Karaca, Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret etti:

Son olarak, Bulut, geçen yıl boyunca temsil, tanıtma ve ağırlama giderlerine 1 milyar 797 milyon lira harcandığı bilgisini de paylaştı.

Editör: Esin Özdemir