İSTANBUL (AA) - Çelebi Havacılık, Pegasus Havayolları ile Antalya ve Dalaman'da yer hizmetleri anlaşmasına imza attı.

Çelebi Havacılık'tan yapılan açıklamaya göre, Çelebi Havacılık, Pegasus Havayolları ile yer hizmetleri anlaşmasına imza atarak 1 Nisan itibarıyla Antalya ve Dalaman'da Pegasus Havayolları uçaklarına hizmet vermeye başladı.

Pegasus Havayolları’na 14 istasyonda hizmet veren Çelebi Havacılık, bu anlaşmayla beraber istasyon sayısını 16'ya yükseltti.

31 Mart 2027’ye kadar geçerli olacak anlaşma, Çukurova Havalimanı'nın açılmasının ardından bu havalimanında da hizmetlerin sunulmasını içeriyor.

Burdur'da terk edilmiş otomobili çaldığı iddia edilen zanlı tutuklandı Burdur'da terk edilmiş otomobili çaldığı iddia edilen zanlı tutuklandı

Temel hizmetlerin yanı sıra Çelebi Havacılık, Pegasus Havayolları'nın Antalya Havalimanı'ndaki operasyonlarını desteklemek için bilet satış hizmetleri, teknik denetimler için merdivenler de dahil olmak üzere ekipman kiralama hizmetleri de sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çelebi Hava Servisi Genel Müdürü Osman Yılmaz, Pegasus Havayolları ile yapılan işbirliğini Antalya ve Dalaman istasyonlarını kapsayacak şekilde genişletmekten büyük heyecan duyduklarını belirterek, "Bu işbirliği, müşterilerimize olağanüstü hizmet kalitesi ve operasyonel mükemmellik sağlama konusundaki ortak kararlılığımızı vurguluyor. Kapsamlı hizmet paketimiz, gelişen havacılık ortamına uyum sağlama yeteneğimizle birleştiğinde, bizi güvenilir yer hizmetleri çözümleri arayan havayolları için öncelikli tercih haline getiriyor." ifadelerini kullandı.