Haber Merkezi - Türk Anadolu Rock müziğinin simge sanatçılarından merhum Cem Karaca'nın hayat hikayesini konu alan "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filmi, Cuma günü vizyona girmişti. Ancak filmin durdurulması için mahkemeye başvuran Karaca'nın eşi İlkim Karaca'ya mahkemeden olumlu yanıt gelmişti. Eğer İlkim Karaca, belirlenen 3.5 milyon TL’lik teminatı mahkemeye yatırırsa, filmin gösterimi duracak.

Cem Karaca 10

Konu ile ilgili, filmin yapım şirketi Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya'dan da şu açıklama yapıldı:

Milan'dan 'Arda Güler' girişimi Milan'dan 'Arda Güler' girişimi

"Türkiye genelinde gösterimde olan "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filmimiz izleyicilerle buluşmaya, dünyaca ünlü değerimiz Cem Karaca’nın hayatını beyazperdeden anlatmaya devam ediyor. Filmimiz durdurulmadı, hala gösterimde.

Dava süreci kapsamında alınan tedbir kararının uygulanabilmesi için 2 Şubat Cuma gününe kadar, davayı açan kişi tarafından mahkemeye 3,5 milyon TL yatırılması gerekmektedir. 26 Ocak'tan itibaren bu meblağın yatırılmamış olması sebebiyle "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filmimiz, Türkiye genelinde seyircisiyle buluşmaya ve sinema salonlarında izlenmeye devam etmektedir.

Seyircilerimizi, en yakınlarındaki sinemaya giderek Cem Karaca'nın mirasına sahip çıkmaya ve geçmişte olduğu gibi bugün de büyük ustamızı yalnız bırakmayıp sanatını desteklemeye davet ediyoruz. Bu mücadelede birlikte olalım ve Cem Karaca'nın hatırasını yaşatalım."