Haber Merkezi - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat 2023'teki depremlerde hasar gören Kırıkhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından yapılacak İBB Emekçileri Lisesi'nin temel atma törenine katıldı.

Özel, burada yaptığı konuşmasına, depremde yaşamını yitirenlere rahmet dileyerek başladı. 

Erzurum'da 4 aracın karıştığı kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı Erzurum'da 4 aracın karıştığı kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'daki açıklamalarına ilişkin konuşan Özel, "'Bana oy vermediğiniz için size hizmet etmedim, vermezseniz yine etmeyeceğim' diyerek, dünya siyasi tarihinin en utanç verici şantajını milletimizin yüreğine, vicdanına havale ediyorum. Yazıklar olsun" dedi.

"Eninde sonunda iyiler kazanacak"

6 Şubat'ın Türkiye tarihinin en karanlık gecesi olduğunu belirten Özel, gidenlerin geri gelmeyeceğini ama yavaş yavaş her şeyin daha iyiye gideceğini ve eninde sonunda iyilerin kazanacağını kaydetti. 

Öte yandan, deprem sürecinde tüm Türkiye'nin seferber olduğunu söyleyen Özel, CHP örgütünün de ilk andan itibaren bölgede bulunduğunu ifade etti. 

Deprem sonrası yapılan konutlara değinen CHP lideri Özel, şunları söyledi: 

"Konut vadettiler, '650 bin konut olacak, bir yılda vereceğiz' dediler. 15 Mart gelince '650 bin konutun 319 binini bir yılın sonunda vereceğim' dedi. Sözü 319 bin konut, bugün itibarıyla bir yıl bitti, 18 bin 19 konut vermiş durumda. Bugün verilen konut sayısı, toplam konut ihtiyacının yüzde 2,7'si. Kendisinin '2 ay içerisinde 75 bin konut vereceğim' sözü doğru bile olsa ihtiyaç olan konutların sadece yüzde 5,6'sını teslim etmiş olacak."

Editör: Haber Merkezi