Haber Merkezi - Muharrem İnce ile Ekrem İmamoğlu arasında 1 Aralık'ta gerçekleşen görüşmenin detayları ortaya çıktı. İddialara göre İnce'ye CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylık teklifi götürüldü.

Meral Akşener, Ümit Özlale'ye destek istedi: İzmirlilerin hassasiyetlerinin dışına çıkmayacağına kefilim Meral Akşener, Ümit Özlale'ye destek istedi: İzmirlilerin hassasiyetlerinin dışına çıkmayacağına kefilim

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV'de yaptığı açıklamalarda bu görüşmede yerel seçimde iş birliği konusunun ele alındığını söyledi. Saymaz, "Muharrem İnce birkaç hafta önce bütün muhalefete çağrı yapmıştı. Bunlardan birincisi sandık güvenliği ve işbirliği çağrısı yapmıştı. Bu çağrı CHP'de bir karşılık bulmuş. Öğrendiğim kadarıyla geçen cuma günü İmamoğlu ile Muharrem İnce görüştüler. Bu görüşmede ittifak meselesi de ele alındı" dedi. Muharrem İnce de görüşmeyi doğrulayarak, Saymaz'a "Seçimde iş birliği meselesini ele aldık" dedi.

Muharrem İnce, gelecek hafta CHP lideri Özgür Özel'le görüşüleceği de öne sürüldü. Saymaz'ın aktardığına göre "Elbette işbirliğine sıcak bakıyorum" diyen İnce, "Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti'nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan işbirliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz"dedi.Saymaz ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Muharrem İnce'ye teklif edilebileceğini duyduğunu belirtti.

Editör: Web Editör4