Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı emekli tümamiral Yankı Bağcıoğlu, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile bir araya geldi. Görüşmenin yapıcı ve verimli geçtiğini kaydeden Bağcıoğlu, "Yalnızca eleştirmek için değil, milli menfaatlerimiz doğrultusunda yapıcı ve tamamlayıcı bir anlayışla hareket ettiğimizi belirttik. Milli güvenliğimizi ilgilendiren gelişmeler ve TSK personeline ilişkin önemli hususları ele aldık" ifadelerini kullandı. 

Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenlemeler yapılacak Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenlemeler yapılacak

Görüşmeye ilişkin yaptığı açıklama yapan Bağcıoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Türkiye'nin göz bebeği olduğunu vurguladı. 

Öte yandan, görüşmenin samimi bir atmosferde geçtiğini ve milli güvenlik konularına ilişkin bilgi alışverişi ve iş birliğinin öneminin vurgulandığını belirten Bağcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

 "Milli savunma politikalarında bilgi alışverişi ve iş birliği yapmamızın Türkiye'nin genel çıkarları için önemli olduğunu vurguladık. Yalnızca eleştirmek için değil, milli menfaatlerimiz doğrultusunda yapıcı ve tamamlayıcı bir anlayışla hareket ettiğimizi belirttik. Milli güvenliğimizi ilgilendiren gelişmeler ve TSK personeline ilişkin önemli hususları ele aldık." 

Son olarak, Bağcıoğlu, görüşmenin Türkiye'nin genel çıkarları doğrultusunda önemli bir adım olduğunu ve parti olarak TSK’nın her zaman yanında olduklarının altını çizdi. 

Muhabir: Kağan Karacehennem