"İktidar yolunda CHP belediyeciliği Çalıştayı”nın ilk günü sona erdi "İktidar yolunda CHP belediyeciliği Çalıştayı”nın ilk günü sona erdi

Haber Merkezi - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 51 yıl sonra Elbistan'da yönetimi ele alan partisinin belediye başkanının yarın mazbatasını alacağını söyleyerek, önceki dönemde AKP'li yönetimin yolsuzluk yaptığını ileri sürerek, "Kapalı kutu. Kulağımıza gelenler vahim" açıklamasında bulundu.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç şu açıklamada bulundu:

"Elbistan’ı 1500 oy oranı farkı ile aldık. Kolay değildir 51 yıl sonra Elbistan’ı kazanmak. Ekinözü’nde tarihimizde ilk kez belediyeyi aldık 206 oy farkı ile aldık. Bu seçimde tüm Türkiye’de yarışın bu kadar heyecanlı geçtiği başka yer yoktur. MHP ile yarıştık. Sonuçta 206 oy ile Harun Vicdan kazandı. Yıllardır Ekinözü’nde vatandaşa hizmet eden düğünde cenazesinde bulunan bir arkadaşımız o da başarılı olacaktır.

Pazarcık iki dönem AK Partideydi. Bu dönem orayı da 2 bin oy farkı ile kazandık. Nurhak bizdeydi, bizde olmaya devam ediyor ama Nurhak’ı da geçmişte biz 500-600 oy ile kazanırdık. Bu seçimde 2 bin fark attık. Diğer partilerin toplamı kadar fazla oy almışız Nurhak’ta.

Kahramanmaraş’ta AK Parti kaybetti. 11 ilçenin 4’ü CHP’de, 3’ü AKP’de 3’ü YRP’de 1’de İYİ Parti’de. Kahramanmaraş halkı kibire son verdi. Çok kibirlisniz çok şımardınız dedi. sizi biz çıkarttık biz indiririz dedi"

Seçimlerin ertesi günü belediyenin Elbistan’da çöp bile toplamadığını söyleyen Öztunç, “Biz daha mazbatayı bile almadık kardeşim ayıp değil mi, sorumluluk siz de şu anda" eleştirisini dile getirdi. 

Mazbatalarını yarın alacaklarını duyuran Öztunç, belediyelerde yaşanan usulsüzlükleri işaret ederek, “Kapalı kutu. Bakacağız, Elbistan’ın ne kadar borcu var? Parası mı var borcu mu var? Kulağımıza gelenler vahim. Kahramanmaraş’ta borcu olmayan ve kasasında para olan tek belediye Nurhak. 10 bin nüfuslu Nurhak’ta kasasında 15 milyon para var” diye konuştu.