ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde terör mağdurları İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto amacıyla basın açıklaması yaptı.

Tunus'ta Türkçe eğitimi veren MEB öğretmenlerine teşekkür belgesi Tunus'ta Türkçe eğitimi veren MEB öğretmenlerine teşekkür belgesi

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, dernek binasında yaptığı açıklamada, İsrail'in saldırılarının uluslararası insani hukukun açık ihlali ve savaş suçu olduğunu söyledi.

Şehit yakınları olarak Gazze'deki olaylar dolayısıyla derin bir üzüntü yaşadıklarını belirten Avan, "İsrail Devletinin bugüne kadar yapmış olduğu katliamları kınadık ve yine kınamaya devam ediyoruz. Terörün, evlat acısının ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Gazzeli kardeşlerimizin acısını kendi acımız olarak kabul ediyor ve 'Allah yardımcıları olsun' diyoruz." ifadelerini kullandı.

Gönüllerinin Gazzelilerin yanında olduğunu dile getiren Avan, uluslararası topluma İsrail'in saldırılarını derhal durdurması için acilen müdahale edilmesi, Gazze halkına ilaç, gıda ve temel ihtiyaçların ulaştırılmasını kolaylaştıracak insani koridorların açılması çağrısında bulundu.

Dernek üyelerinden bazılarının da söz aldığı program, dua edilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: aa