Haber Merkezi - Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hamza Dağ, eşi Zeynep ve kızı Esma Zümra Dağ ile birlikte oy kullanmak için Bayraklı ilçesinde bulunan Şehit Nazımbey İlkokulu'na geldi. Sandığın bulunduğu sınıfa giren Dağ, görevlilerle tek tek tokalaştıktan sonra eşi ve kızıyla birlikte oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Sandık başında yaptığı açıklamada Dağ, İzmir'de keyifli ve saygılı bir kampanya dönemi geçirdiklerini belirterek, kısır polemiklere girmediklerini ve sadece projelerini konuştuklarını ifade etti. Demokrasi sınavının en güzelini yaşadıklarını dile getiren Dağ, seçim gününün huzurlu geçmesini ve sonucun tüm İzmir halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Van'da hissedildi: İran'da deprem oldu Van'da hissedildi: İran'da deprem oldu

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada Dağ, gün boyunca huzurlu bir seçim atmosferi olmasını dilediklerini ve tüm vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini vurguladı. Huzurun her şeyden önemli olduğunu belirten Dağ, herkesin bu konuda hassasiyet göstermesi çağrısında bulundu.