Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı

31 Mart Yerel Seçimleri'nden AKP'den CHP'ye geçen Üsküdar Belediyesi'nin Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, belediyenin meclis toplantısında STK'lere yapılan tahsislerin iptali, emeklilere pazar desteği ve Gezi Parkı olayları konularını açtı. Dedetaş başkanlığındaki toplantıda, meclis gündeminin 4. ve 5. maddelerinde yer alan bazı dernek ve vakıflara yapılan bedelsiz taşınmaz tahsislerin iptaline ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Dedetaş, konu hakkında şunları söyledi: 

"Amacımız, Üsküdarlıların kaynaklarını doğru kullanmak, her adımını hukuka uygun olarak atmak. Sayıştayın belediyemiz özelindeki denetim raporunda bu konuya ilişkin tespitleri var. Bu tespitler diyor ki: 'İşbirliği protokollerinin süresi 30 yıldan uzun tutulamaz.' Burada 49 yıllık işbirliği protokolleri yapılmış. Bu tahsislerin iptali ve yeni işbirliği protokollerinin hazırlığının yapılması lazım."

Dedetaş'ın konuşmasının ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün çeşitli STK'lerle geçmiş dönemde yapılan işbirliği protokolleri ve tahsis kararlarına ilişkin teklifi oy birliği ile kabul edilerek komisyona gönderildi. Komisyonun kararının perşembe günü meclise getirilerek oylanacak.

Muhabir: Ziya Burak Erol