Haber Merkezi - Dou Print Studio tarafından Türkiye ve Avrupa’dan 8 konuk sanatçının davet edildiği program boyunca Haziran 2023'den bu yana üretilen litografi baskıları, Elâ Atakan'ın küratörlüğünde "Denizden Gelen Taşlar" sergisinde ziyaretçilerle buluşuyor. 24 Kasım'da açılan sergi, 30 Aralık'a kadar Ankara Ka Atölye'de izleyiciyle buluşacak.

image_50391553

Fransız filmler, Frankofon Film Festivali'nde bir araya gelecek Fransız filmler, Frankofon Film Festivali'nde bir araya gelecek

Sergi açılışının ardından Ka’da, Ahmet Doğu İpek, Alessandro Rizzi, Cora Texier, Bartłomiej Chwilczyński, Burcu Yağcıoğlu, Nermin Er, Selim Birsel ve Sibel Horada ile sanatçı konuşmaları da yapıldı. Küratörlüğünü Elâ Atakan’ın üstlendiği Denizden Çıkan Taşlar sergisi, kireçtaşının bir zamanlar denizin içinde yer alıyor oluşundan yola çıkışı, onun zamansal düzlemde kapsadığı alanı ve belki de bir insan yaşamı tarafından asla tahayyül edilemeyecek olmasından esinlenir. Sanatçılar, atölyede kullandıkları tek taşın yaşamında çok kısa bir aralığı temsil ederler. Taşın azalışıyla, zamanın geçişi arasında ince bir denge vardır.

image_50403585