Haber Merkezi - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6 Şubat 2023'te yaşanan depremlerin birinci yılı dolayısıyla ziyaret ettiği Adıyaman'da, Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) düzenlenen toplantıda, partililerle ve depremzedelerle bir araya geldi.

Burada Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin konuşan Babacan,  "Afet büyük ama bir yandan da vatandaşlarımızın hayata tutunma çabasını ve vatandaşlarımızın bu büyük afet karşısındaki sabrını, azmini, sebatını görünce de gerçekten duygulanmamak elde değil" diye belirtti. 

Bununla birlikte, kentin simgesi olan ve aradan geçen bir yıla rağmen 04.17'i gösteren saat kulesine giden Babacan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yakın tarihin en büyük afetini Adıyaman'ın da yaşandığını kaydetti. 

Ayrıca, Babacan, depremde yaşananları ziyaret ettikleri illerde görerek Türkiye'ye duyurduklarını aktararak, deprem bölgesindeki kentlere birçok kez geldiğini hatırlattı. 

Denizli'de şarampole devrilen minibüsteki kadın öldü, oğlu yaralandı Denizli'de şarampole devrilen minibüsteki kadın öldü, oğlu yaralandı

DEVA Partisi lideri Babacan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"Aslında Türkiye'de hemen hemen bütün evlere ateş düştü. Çünkü deprem bölgesinde hayatını kaybeden herkesin yakını ya İstanbul'daydı ya Trabzon'daydı ya Antalya'daydı ya da Van'daydı. Allah bir daha böyle büyük afetleri, böyle büyük acıları bu millete yaşatmasın."