İmamoğlu: İstanbul halkı sandıkta bileti kesti İmamoğlu: İstanbul halkı sandıkta bileti kesti
Haber Merkezi - 31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin kazandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde, ödeme, ihale, alım-satım gibi çeşitli işlemlerinin ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğu bildirildi. 
 
ANKA'dan Ahmet Ün'ün haberine göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Partili Ayşe Serra Bucak Küçük, ödeme, ihale, alım-satım işlemleriyle ilgili belediye bünyesindeki kuruluşlara yazı gönderdi. Yazıda, şu ifadeler yer aldı:

“31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçiminin ardından belediyemizin başkanlık seçiminde birinci olup 08/04/2024 tarihi itibariyle görev mazbatamı ilgili seçim kurulunda alıp belediye başkanlığı görevini icra etmeye başladım. Göreve başlama tarihinden itibaren belediyenin tüm birimlerinde, bağlı idari müdürlükler ve tüm şirketlerinde her türlü ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama, alım-satım vb. tüm iş ve işlemler ikinci bir emre kadar durdurulmuştur.”

Editör: Haber Merkezi