TUSAŞ ile Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası arasında "Ortak girişim sözleşmesi" imzalandı TUSAŞ ile Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası arasında "Ortak girişim sözleşmesi" imzalandı
Diyarbakır’da, 8 Haziran 2022’de gözaltına alınan ve 8 günlük gözaltının ardından 3’ünün tutuksuz 15’inin ise tutuklu yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün görüldü.  Haber Merkezi -  Diyarbakır'da dün başlayan ve 13 aydır tutuklu olan 15 gazetecinin yargılandığı davanın ikinci gününde gazetecilerin savunması tamamlandı. Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savunmanın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu 15 gazetecinin tamamının, yurt dışı çıkış yasağı ile tahliye edilmesine karar verdi. Dava 9 Kasım 2023 saat 09.30’a ertelendi. Ekipmanları 'suç delili' sayıldı Soruşturma kapsamında, 8 Haziran 2022 tarihinde yapılan ev ve iş yeri baskınlarında, 20’si gazeteci 22 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Gülşen Koçuk, Kadir Bayram, Mehmet Yalçın, Esmer Tunç ve Feynaz Koçuk ile İhsan Ergünlü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
Gazetecilerin evlerinde ve çalıştıkları kurumlarda yapılan aramalarda, bilgisayar, kamera, fotoğraf makinası, ses ve ışık sistemleri, montaj-kurgu bilgisayarlarındaki hard diskler, kitap, gazete arşivleri, Türkiye'de yayınlanan dergiler ‘suç delili’ olarak gösterilmişti. Yargılanan gazetecilerin isimleri şöyle: Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı Serdar Altan, Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Aziz Oruç, Xwebûn Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ali Ertaş, gazeteciler Zeynel Abidin Bulut, Ömer Çelik, Mazlum Doğan Güler, İbrahim Koyuncu, Neşe Toprak, Elif Üngür, Abdurrahman Öncü, Suat Doğuhan, Remziye Temel, Ramazan Geciken, Lezgin Akdeniz ve Mehmet Şahin ile tutuksuz Esmer Tunç, İbrahim Bayram ve Mehmet Yalçın.