Haber Merkezi - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan emekli vatandaş Süleyman Kısacıkoğlu, emekli maaşı ile geçinemediğini söyleyerek,  "Ölsem benim cenazemi defnedecek param yok" dedi.
 
ANKA'dan Burhan Demircioğlu'nun haberine göre,  33 yıllık emekli Kısacıkoğlu, emekli maaşının düşük olmasına tepki gösterdi. Eskiden geçinebildiğini kaydeden Kısacıkoğlu, şöyle konuştu:

"Emekliyim; 14 bin lira maaş alıyorum. Eskiden geçiniyordum, eskiden yetiyordu. Aldığım maaş yetiyordu. Fiyatlar bu kadar yüksek değildi. 1991 emeklisiyim. Eğer o fiyata geri düşürsünler fiyatları, benim maaşımı da düşürsünler. Evde 4 kişiydik, bir kişi de üniversitede çocuk okutuyordum emekli maaşımla. Ay başından aybaşına da 5 -10 kuruş param kalıyordu cebimde. Şimdi evde bir hanım bir benim ay başından aybaşına çıkamıyorum."

Adana'daki Ulusal Hububat Konseyi 2024 Mısır ve Buğday Kongresi etkinlikleri sürüyor Adana'daki Ulusal Hububat Konseyi 2024 Mısır ve Buğday Kongresi etkinlikleri sürüyor

"Yaşayan ölüyüm"

Eşi ile birlikte Kadirli'nin dışına bile çıkamadığını vurgulayan Kısacıkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Ben İç Anadolu'nun 13 yerinde Kooperatif Müdürlüğü yaptım. Emekli maaşımı alsam cebime buraları bir gezeyim desem geri Kadirli'ye gelemem yolda kalırım. Yalan söylemesinler, emekli maaşından hariç yan geliri olmayan emekli yaşayan ölü. Bunu bağıra bağıra konuşuyorum. Her yerde de konuşuyorum. Ben şimdi yaşayan ölüyüm. Giydiğim pantolon bundan 7 sene önce diktirmiş olduğun pantolon, onu giyiyorum. Bu da oğlumun gömleği. Kazakta 3 sene oldu alalı. Başka alacak param yok, ay başından ay başına zor çıkıyorum.Ölsem benim cenazemi defnedecek param yok."

Editör: Haber Merkezi