Haber Merkezi - MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre BelözoğluBoğaziçi Üniversitesi Spor Zirvesi'nde katıldığı oturumda öğrencilerle bir araya geldi.

Türk futbolunun son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Belözoğlu, "Sosyokültürel bir problem var. Bunu gençler düzeltecek. Türk futbolunun şu anki mevcut düzende değişmesi, güneşin buz tutmasıyla bir. Türk futbolunun düzelmesi için 25-30 seneye ihtiyacı var. Söylediklerimizin bir karşılığı yok. Türk futbolunun ameliyat masasında olduğunu düşünmüyorum. Selası okunmak üzere. Çok ümitvar değilim" dedi.

Toplum olarak sahanın içinde kalmayı beceremediklerini söyleyen Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Türk futbolunda idealist tipler var. O insanların önünün açılacağı bir yapının inşa edilmesi lazım. Futbol delisi bir adamım. Daha sistemsel ve felsefi değişimler yapmak lazım. Her sene yeni kural olmaz. 8 milyon nüfusa sahip Hırvatistan, tüm branşlarda şampiyonlar yetiştiriyorsa biz bir şeyleri yanlış yapıyoruz. Futbol ikliminin düzelmesi gerekiyor. Bunun için yöneticiler sorumluluk hissetmeli. Şu an bunu becerebilecek bir potansiyel yok. Değişmesi gereken çok şey var. İnşallah bunu yapabilecek yönetici profilleri oluşur."

Emre Belözoğlu-2

MKE Ankaragücü'nde olmaktan duyduğu mutluluğu belirten Belözoğlu, "Skorlar bizim oyunumuzu destekler nitelikte gitmiyor ama daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. MKE Ankaragücü'nü Avrupa'ya taşıyabilecek bir mantalite oluşturmaya başladım. Kupayı kazanırsak MKE Ankaragücü'ne bir ilki yaşatırız. İki sene daha mukavelem var. Ankara'yı da çok sevdim. İyi dostluklarım var. Çok memnunum. İnşallah sonu da iyi olur" dedi.

ÇYDD'den 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin iptali istemiyle dava ÇYDD'den 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin iptali istemiyle dava

Emre Avrupa'da çok önemli takımlarda görev yapacağına inandığını açıklayan, Belözoğlu, kariyer hedefini de açıkladı. Belözoğlu, "Bir gün Avrupa'da çok önemli takımlarda çalışabilecek bir teknik adam olabileceğime inanıyorum. Oyunun nereye gittiğini takip etmeye çalışıyorum. Yabancı dile çok önem veriyorum. İtalyancam ve İngilizcem gayet iyi. Dil olmazsa aktarım olmaz. Tercümanlar üzerinden bunu oyuncuya aktaramıyorsunuz. Her insana dokunmanız gerekiyor. Bu anlamda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Oyuncularla irtibatım çok yüksek" dedi.

Editör: Haber Merkezi