Haber Merkezi - Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzonspor-Fenerbahçe maçı hakkında aldığı ceza kararlarının açıklanmasından sonra, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik Erol Bilecik açıklamalar yaptı. Alınan yönetim kurulu kararlarını basın toplantısında paylaşan Bilecik, şunları söyledi:


"Süper Kupa için Şanlıurfa'ya U19 takımımızla gideceğiz. TFF'ye şu yazıyı gönderdik, 'Tarihi erteleyecekseniz ya da yabancı hakem atayacaksanız bize bildirin' dedik. Ancak yanıt alamadık. Buradan Urfalı kardeşlerimize bir mesaj vermek istiyorum. Bu maçın sonrasında A Takımımızı bu şehre götüreceğiz. Türkiye Kupası'ndan affımızı isteyen bir çalışma içine gireceğiz. Bayram sonrasında TFF'ye bütün gerekli başvurular yapılacak. Önümüzdeki iki sezon boyunca Türkiye Kupası'na katılmama kararı aldık."

Adana'da Portakal Çiçeği Karnaval'nın halk koşusu yapıldı Adana'da Portakal Çiçeği Karnaval'nın halk koşusu yapıldı

Fenerbahçe'nin olağanüstü genel kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda yönetime verilen yetkiler ,se, şu şekilde açıklamıştı:

1-Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa mücadelesine çıkmamak veya futbol 19 yaş altı takımıyla katılmak.

2-Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 yıl Türkiye Kupası'na 19 yaş altı takımıyla katılmak.

3-Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili verilecek kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususunda gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek.

4- paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibariyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.