Haber Merkezi - Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından hakkında soruşturma başlatılan fenomenler arasında yer alarak mal varlığına el konulan Eylül Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, Amerika'daki evleri nasıl aldığını anlattı.

Sahip olduğu evleri yıllardır birikim yaparak satın aldığını vurgulayan Öztürk, "Hakkımı yiyenlere hakkımı helal etmeyeceğim" dedi.

"Amerika'da 100 bin dolara ev alabiliyorsun" 

Amerika'da 10 ev satın aldığı ortaya çıkan ve sık sık takipçilerinden gelen ve sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Eylül Öztürk, şunları söyledi:

"Evlerin her biri 125 bin dolar. 125 bin dolara Türkiye'de bir araba alırsın anca. Hepsini satsam bir tane büyük ev anca alabiliyorum. Millet 10 tane malikanem var zannediyor. Yıllarca yemedim, içmedim biriktirdim ben tutumlu bir kadınım. Keşke hepsini biriktirip 1 tane büyük ev alsaydım. O zaman bu kadar konuşulmazdı. 10 tane deyince millet bir şey var zannediyor. Amerika'da 100 bin dolara ev alabiliyorsun. İstanbul'da mümkün değil. Anlamıyorlar bunu maalesef."

"Size hakkımı helal etmiyorum"

"Velhasıl kelam ben son derece tutumlu, paranın ne kadar zor kazanıldığını bilen ve çocuklarımın geleceği için gece gündüz çalışıp para biriktiren bir kadın oldum hep. Ne marka takıntım oldu ne de başka bir şey. Başkalarının taktığı bir çanta benim tek bir evimin parası belki de... Benim bir kere böyle bir zevkim veya ihtiyacım olmadı.

Siz de senelerdir çalışıp bir ev alamamış olabilirsiniz belki ama bu sisteme de isyan ettiğim için beni kötü ilan etmediniz mi? Önümüz Ramazan, hepiniz oruç tutacaksınız ama benim hakkımı yiyorsunuz ve ben size hakkımı helal etmiyorum. Günü geldiğinde kimse benden helallik istemesin o yüzden."

Meral Akşener, Ümit Özlale'ye destek istedi: İzmirlilerin hassasiyetlerinin dışına çıkmayacağına kefilim Meral Akşener, Ümit Özlale'ye destek istedi: İzmirlilerin hassasiyetlerinin dışına çıkmayacağına kefilim

"Size alın terimin hakkını yedirmeyeceğim"

Bir takipçisinden gelen "Bir şey ispatlamaya gerek duyma, herkes seni biliyor" mesajı üzerine ise Eylül Öztürk, şu cevabı verdi:

"Arkadaşlar kolay değil ki. Yani düşünsenize tüm Türkiye bir anda sizi hırsız ilan ediyor. Hazmedemiyorum, gururuma, onuruma, emeğime yediremiyorum çok zor ben hayatımda bu kadar kötü olmadım. Allah kimseye yaşatmasın en zor sınavlardan biri. Benim de adım Eylül ise ben size alın terimin hakkını yedirmeyeceğim. Kendime sözüm olsun bu."

Editör: Web Editör6