Haber Merkezi - Brezilya'nın Sport Recife ile Fortaleza takımları arasında Copa do Nordeste'de oynanan mücadele, 1-1'lik beraberlikle tamamlanmıştı. Fortaleza ekibi takım otobüsüne binip evlerine gittikleri sırada, bombalı saldırıya uğradı. İncelemenin ardından Fortaleza ekibine, Sport Recife taraftarlarının saldırdığı ortaya çıktı. Taşlardan ziyade bombaların da kullanıldığı olayda, 6 Fortaleza futbolcusu yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken görüşme yaptı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken görüşme yaptı

Otobüs Ssldırı

Yaralanan oyuncular arasında; kaleci Joao Ricardo, sol bek Gonzalo Escobar, sağ bek Dudu, defans oyuncuları Titi ve Brítez ile orta saha oyuncusu Lucas Sasha yer aldı. Fortaleza başkanı Marcelo Paz saldırı anına ilişkin bir video paylaşırken, Paz oyuncuların hastanedeki görüntülerini de paylaştı. Kulüp başkanı Paz yaptığı açıklamada, "Joao Ricardo'nun kafasında altı dikiş var. Escobar'ın 13 dikişi var. Oyuncular iyileşene ve sorumlular cezalandırılana kadar Fortaleza'nın maça çıkmamasından yanayım. Bu bir cinayet girişimiydi" dedi.