Haber Merkezi -  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 6 yıl önce hayatını kaybeden Sururi’nin hazırladığı vasiyetnamesinde kendilerine 2 bin 500 dolar bıraktığını belirterek vasiyetnamenin tenfizi (vasiyetnamenin yerine getirilmesi)’ için sanatçının kuzeni Çiğdem Sururi’ye dava açtı.

Mahkemeden Söğütlüçeşme'de AVM'ye onay Mahkemeden Söğütlüçeşme'de AVM'ye onay

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davanın dilekçesinde “Gülriz Sururi Beyoğlu 48. Noterliği’nde hazırladığı vasiyetnamesinde bankadaki 2 bin 500 doların LÖSEV’e bırakılmasını vasiyet etmiştir. Gülriz Sururi’nin bu vasiyetnamesi 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde okunup tespit edilmiş ve bu karar kesinleşmiştir” ifadelerine yer verildi.

Mirasçılık belgesine göre Gülriz Sururi’nin mirasçısının amcasının kızı Çiğdem Sururi olduğu belirterek,  “Çiğdem Sururi mirasçılık belgesi istemli davada mahkeme beyanında, ‘Gülriz Sururi amcamın kızı olmaktadır. Kendisi tarafından tanzim edilen vasiyetnameyi kabul ediyorum. Vasiyetnameye karşı herhangi bir itirazım yoktur’ diyerek vasiyetnameyi kabul etmiştir” ifadeleri kullanıldı.

LÖSEV, belirttiği nedenlerle Gülriz Sururi’nin vasiyetnamesinin yerine getirilmesini ve 2500 doların yasal faiziyle birlikte ödenmesini talep etti