Haber Merkezi - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde, Hamas yöneticilerinden Basim Naim ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Destici, burada yaptığı açıklamada, partisinin kurulduğu günden bu yana Filistin davasına duyarlı olduğunu belirtti.

Öte yandan, Destici,  İsrail'in 7 Ekim'den bu yana süren saldırılarını lanetlediklerini vurgulayarak, hayatını kaybeden Filistinlilere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileğinde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin hem uluslararası kuruluşlar nezdinde hem dünya kamuoyu nezdinde İsrail'in saldırılarını durdurmak için her türlü girişimi yaptığını da dile getiren Destici, İslam dünyasının, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın ve Arap Birliği'nin, Filistin konusunda daha etkin rol almasını istediklerini vurguladı.

Uluslararası mahkemede İsrail'in soykırımla yargılanıyor olmasının büyük bir mesafe olduğuna işaret eden Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

Ürdün'den İsrail ile İran arasındaki misilleme saldırılarının sona erdirilmesi çağrısı Ürdün'den İsrail ile İran arasındaki misilleme saldırılarının sona erdirilmesi çağrısı

"Çünkü İsrail orada soykırım yapıyor. Türkiye de uluslararası mahkemede soykırımla yargılanması için gerekli tüm adımları attı. Birleşmiş Milletler'in üyelerinin çoğunluğu İsrail'e yaptırım ve kalıcı ateşkes istiyor, lakin Amerika'nın vetosuyla karşılaşıyor. Biz hem Büyük Birlik Partisi olarak hem Türkiye olarak Amerika'nın bu tavrından dolayı Gazze'deki katliamlardan birinci derecede sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Dualarımız Filistin'le. İnşallah bu günlerin sonu aydınlık olacak, Gazze de Filistin de Filistinlilerin toprağı ve vatanı olarak kalacaktır."