Haber Merkezi Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el-Hamdan,  düzenlediği basın toplantısında, İsrail ile 2’nci bir esir takası ve Gazze Şeridi’nde tam ateşkes konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsrail ile Gazze Şeridi’ne yönelik henüz nihai bir anlaşmanın söz konusu olmadığını vurgulayan Hamdan, bazı teklifler ve öneriler aldıklarını belirtti.

Bununla birlikte, Hamas olarak bunun üzerinde çalıştıklarını söyleyen Hamdan, Filistin halkının çıkarlarını göz önünde bulundurarak karar alacaklarının altını çizdi. 

Hamdan, Paris’teki toplantıda olası anlaşmaya ilişkin genel çerçeve taslağını Hamas’ın teslim aldığını ifade ederek,  "İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik tüm saldırılarını durdurması ve Gazze Şeridi’ndeki tüm işgal güçlerini çekmesi esasında anlaşmaya odaklanıyoruz" diye konuştu.  

Öte yandan, anlaşma taslağı üzerinde durduklarını ekleyen Hamdan, "Gazze’deki halkımızın üzerinde 17 yıldır devam eden ablukanın kaldırılması, yeniden imar ve ciddi esir takası anlaşması da yer alıyor" cümlelerine yer verdi. 

Elon Musk, beyin çipi yerleştirilen kişinin zihniyle bilgisayar faresini kontrol edebildiğini duyurdu Elon Musk, beyin çipi yerleştirilen kişinin zihniyle bilgisayar faresini kontrol edebildiğini duyurdu