Haber Merkezi - Türkiye’de Indie müziğin temsilcilerinden olan Peyk grubunun ilk müzikali olan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan “Hamiyet”, 10 Ocak’ta prömiyer yapmaya hazırlanıyor. Başrolde yer alan Aslı İnandık’ın canlandırdığı bir işçi mahallesinde kocası ve iki kızıyla sakin bir hayat süren Hamiyet’in 1980 darbesiyle altüst olan hayatını anlatan müzikal, hem müzikseverlere hem de tiyatro severlere sıra dışı bir deneyim sunuyor.

Evgeny Grinko'dan 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsüne farklı yorum Evgeny Grinko'dan 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsüne farklı yorum

H A M İ Y E T2

İlk gösterimini 27. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında yapan “Hamiyet”, sahne aldıktan sonra 10 Ocak’ta galasını yapıyor. Şarkılarında, öznel olanla tarihsel olanı birleştiren, mesaj verme kaygısı taşımadan yaşadığımız zamanların notunu tutan Peyk, Hamiyet ile müzikseverlere olduğu gibi tiyatro severlere de sıra dışı bir deneyim yaşatıyor. Hikaye ve şarkı sözleri grubun aynı zamanda solisti de olan İrfan Alış’a ait olan oyununun, senaristliğini Masumlar Apartmanı, Ömer dizilerinin de senaristi Deniz Madanoğlu yazdı. Yönetmen koltuğunda Işıl Kasapoğlu’nun yer aldığı oyunda, Hamiyet’e Aslı İnandık hayat verirken müzikalin oyuncu kadrosunda Bilgesu Kural, Cansu Bahadır, Esra Kızıldoğan, Ezgi Çelik, Sabahattin Yakut, Sermet Yeşil, Uygar Özçelik ve Peyk (Barış Tokgöz, Ertan Çalışkan, İrfan Alış, Özgür Ulusoy, Serdal Ersoy) yer alıyor.

Editör: Deniz Ali Tatar