Şırnak'ta hayvan otlatmak için evden çıkan kişinin cesedi arazide bulundu Şırnak'ta hayvan otlatmak için evden çıkan kişinin cesedi arazide bulundu

Haber Merkezi Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan KüçükayHatay Dörtyol'da Demokrat Partili belediye meclisi üyesi adayı Oğuzhan Lök'ün MHP adayının eşinin dayısı tarafından dün gece asitli saldırıya uğradığını bildirdi. 

Saldırgan, emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Küçükay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Hatay Dörtyol Belediye Meclisi üyesi adayımız Oğuzhan Lök Cumhur İttifakı mensupları tarafından dün gece saatlerinde 'yüzüne asit atılmak' suretiyle saldırıya uğramış hastanede tedavi altına alınmıştır. Tedavisine Mersin Şehir Hastanesi yanık ünitesinde devam edilmektedir. Olay anından itibaren başta Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Hatay il başkanımız, Dörtyol ilçe başkanımız ve Belediye başkan adayımız konunun yakın takipçileri olmuş yapılan hukuki girişimler neticesinde saldırgan göz altına alınmıştır. Bu alçak saldırıyı yapan ve azmettirenleri esefle kınıyoruz. 78 yıldır uğruna canlar verdiğimiz demokrasi mücadelemiz daha da güçlü ve kararlı bir biçimde sürecektir. Tüm Türkiye’de Demokratlar dimdik ayaktadır. Korkunun ecele faydası yoktur.”