ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Greenfield, Refah'a saldırmaması konusunda İsrail'i uyardıklarını belirtti ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Greenfield, Refah'a saldırmaması konusunda İsrail'i uyardıklarını belirtti

Haber Merkezi - Tüm bölümleriyle bugün TRT’nin uluslararası dijital platformu tabii’de yayına giren ve Millî Savuma Bakanlığı katkılarıyla hayata geçirilen “Hür” orijinal dizisinin Ankara galası, Millî Savunma Bakanlığı’nda yapıldı. Ön gösterime Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler beraberinde Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Bakan Yardımcıları Bilal Durdalı, Celal Sami Tüfekci ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İrfan Özsert ile katıldı. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ve TRT yönetiminin katıldığı etkinlikte diziyi, yapımcı, dizi oyuncuları ve Millî Savunma Bakanlığı personeli ve davetliler birlikte izledi. 

Millî Savunma Bakanlığı Atatürk Kültür Sitesi’ndeki ön gösterim sonrası desteklerinden dolayı Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’e “Hür” dizisinin afişi takdim edildi. Bakan Yaşar Güler de TRT’yi, Hür dizisinin yapımcılarını ve oyuncuları kutladı. Özel gösterim sonunda Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler konuşmasında dizide emeği olanlara teşekkür etti, “Mükemmel bir dizi, keyifle izleyeceğiz” dedi. Güler şöyle devam etti: “Sivil insanlara çevreye dini yapılara yaptığımız her bir operasyonda ne kadar dikkat ettiğimizi önem verdiğimizi her seferde ifade ediyoruz. Son yıllarda ortaya koyduğumuz iki tane kavram gök vatanımız ve mavi mavi vatanımız var mavi vatanımıza da bir nebze değindiler bunun için de Genel müdürümüze teşekkür ediyorum.”

tabii Orijinal Dizisi “Hür”ün MSB Galası Gerçekleşti  (1)

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı da projenin hayata geçirilmesinin amacını şu sözlerle anlattı; “Gök vatanı emin kılan kahramanlarımızın cesur pilotlarımızın mücadelesini anlatmak için Hür dizimizi yaşama geçirdik. Milletimizin her bir ferdinin silahlı kuvvetlerimizin geldiği operasyon kabiliyetini, kabiliyeti itibarıyla geldiği aşamayı, istihbarat gücünü, etkin İHA/SİHA kullanımını, sivil vatandaşlara zarar vermeme noktasındaki hassasiyetini her bir vatandaşımızın bilmesi görmesi ve devletin ulaştığı kapasite ile gurur duyması için yaptık. Bu dizi vesilesi ile izleyen gençlerin yeni cesur pilotlar olmaya heves etmesi amacıyla gerçekleştirdik.”

Türk Hava Kuvvetleri’nin özel görevlerde vazife almak üzere en seçkin ve gözü kara pilotlardan kurduğu Hür Filosunun aksiyon ve macera dolu hikayesini konu edinen “Hür”, gerilim dolu anları, aksiyonu ve duygusal derinliğiyle izleyicilere unutulmaz bir Türk Hava Kuvvetleri hikayesi sunmayı vadediyor. 110. Filo'nun gökyüzündeki cesur yolculuğunu ve zorlu görevlerini merkezine alan tabii orijinal dizisi Hür, 1 Aralık’ta tüm bölümleriyle izleyiciyle buluşacak.