Bursa'da "Beste ve Güfteleriyle Alaeddin Yavaşca Konseri" düzenlendi Bursa'da "Beste ve Güfteleriyle Alaeddin Yavaşca Konseri" düzenlendi

Haber Merkezi - Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum,Gaziosmanpaşa Belediyesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Yenidoğan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma ve Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Kura Çekimi Töreni'nde konuştu. 

Konuşmasında, 6 Şubat depremlerinin acısını gidermek için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Kurum, evine kavuşmayan tek bir afetzede kalmayana dek çalışmayı sürdüreceklerini vurguladı. 

Öte yandan, Gaziosmanpaşa'da tamamladıkları konut sayısının 5 bini aştığına işaret eden Kurum, şunları söyledi: 

"Gaziosmanpaşa'da ulaştığımız sayıya mevcut İBB yönetimi İstanbul'un tamamında ulaşamadı. İstanbul'un 39 ilçesinde bitirdikleri konut sayısı bizim Gaziosmanpaşa'daki sayımıza ulaşamadı. Milletimize verdikleri sözleri yerine getiremediler. Biz 'eser siyaseti' diyoruz ve demeye devam edeceğiz. İstiyoruz ki anne babalarımız, evlatlarımız başlarını yastığa huzurla koysun." 

"Fikirtepe'de kentsel dönüşümü yeniden başlattık"

Ayrıca, sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirten Kurum, kangren haline dönen Fikirtepe'de kentsel dönüşümü yeniden başlattıklarına değindi. 

Gaziosmanpaşa’da binlerce yeni yuvanın çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Kurum, şunları söyledi: 

"Esenler'de 60 bin konutluk, Türkiye'nin ilk akıllı şehrini inşa ediyoruz. Çamlıca Camisi ve çevresinde, Kirazlıtepe, Ferah ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerindeki kentsel dönüşümde adeta tarih yazıyoruz. Üsküdar'ın yanı başında Ataşehir'de Şerifali Çiftliği'nde yıllardır beklenen kentsel dönüşüm çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi'nde, Zeytinburnu Beştelsiz ve Telsiz mahallelerinde, Bağcılar Demirkapı'da, Güngören Tozkoparan'da, Sultanbeyli Mimar Sinan Mahallesi'nde kentsel dönüşüme olanca hızımızla devam ediyoruz. Beykoz'da Tokatköy Mahallemizde vatandaşımızla birlikte yeni yuvalarımızın çalışmalarını hızla sürdürüyoruz."