Haber Merkezi - Yargıtay'da gerçekleştirilen başkanlık seçimi, mevcut başkan Mehmet AkarcaMuhsin Şentürk ve Ömer Kerkez arasındaki rekabet nedeniyle dün de sonuçlanmadı. Menzil Cemaati'nin, Akarca'nın seçim dışı bırakılmasını desteklediği ve bunun yerine Kerkez ile Şentürk'ün arkasında durduğu iddia edildi.

Cumhuriyet'ten Aytunç Ürkmez'in haberine göre, bunun yanı sıra ise Yargıtay içinde kümelenen 90 üyeden oluşan Menzil grubunun 31 Mart sonrasına kalmaması için bugün ve yarın yapılacak turlarda seçimi Kerkez ile Şentürk arasına yönlendirmek için çalışacağı, bunun için Akarca’nın devredışı kalmasının hedeflendiği ileri sürüldü.

Bakan Uraloğlu'ndan 'Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı' duyurusu Bakan Uraloğlu'ndan 'Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı' duyurusu

Akarca’nın sosyal demokrat kesimin büyük bir kısmının oyları ile tarikat üyesi olmayan milliyetçi grubun oylarını alarak yarışta ilerlediği konuşuluyor. Tarikat bağlantısı olmayan milliyetçi kesim ile sosyal demokrat kesimin bir kısmının oylarının da Kerkez’de birleştiği ileri sürülüyor. Tarikatçı oyların da Şentürk’te toplandığı belirtiliyor.