NİĞDE (AA) - Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve İl Jandarma Komutanı Albay Gürol Okyar, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceleyen Özdemir, "Deprem: Umut" kategorisinde Sergen Sezgin'in "209. saat", "Gazze: Kanıt" kategorisinde ise Abed Zagout'un çektiği "Çaresizlik" adlı fotoğrafa oy verdi.

Bitlis'te "Bir İmparatorluğun Mutfak Hikayeleri" konulu konferans düzenlendi Bitlis'te "Bir İmparatorluğun Mutfak Hikayeleri" konulu konferans düzenlendi

"Çevre-Yaşam" kategorisinde İsa Terli'nin "Boğazın şahitliği" fotoğrafını seçen Özdemir, "Haber" kategorisinde Osmancan Gürdoğan'a ait "Dolunay ve Akıncı", "Spor"da ise Ömer Sercan Karkuş'un "Mete'nin nişanı" karesini tercih etti.

Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Gürol Okyar da "Deprem: Umut" kategorisinde Halil Fidan'ın "İçimdeki Çocuk", "Gazze: Kanıt" kategorisinde ise Mohammad Fayq'ın "Toplu mezar" fotoğraflarını seçti.

"Çevre-Yaşam" kategorisinde Sidar Can Eren'in "Yoldaş" adlı fotoğrafını seçen Okyar, "Haber" kategorisinde Emin Sansar'ın "Zaman yolculuğu", "Spor"da ise Tolga Ovalı'nın "Kutlama dalışı" fotoğrafına oy kullandı.

Kaynak: aa