Haber Merkezi - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,  ilk uçuşunu yapan milli muharip uçak KAAN'ın barış, adalet ve hakkaniyet için havalandığını belirtti.

Söz konusu paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KAAN'ı anlattığı sözleri ile uçağın teknik özelliklerini içeren bir videoya da yer veren Altun, şu ifadeleri kullandı:

Tanju Özcan protestoya katılan eşine cevap verdi: Eve geç geleceğim Tanju Özcan protestoya katılan eşine cevap verdi: Eve geç geleceğim

"Güçlü Türkiye'nin göklerdeki muharibi KAAN, barış için, adalet için, hakkaniyet için havalandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda, yerli ve milli projeleri çeşitli dayatmalarla askıya alınan, iptal edilen eski Türkiye'nin karanlığından yerli ve milli mühimmatıyla terörle mücadelede destanlar yazan, gelişmiş savunma sanayii ile dosta güven, düşmana korku veren güçlü Türkiye'ye çok çalışarak ulaştık. Tüm bu emeklerimizin sonucunda, Milli Muharip Uçağımız KAAN bütün ihtişamıyla gözlerimizin önünde."