İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hep beraber görev yapılan bir dönemi arzu ettiklerini vurgulayarak, “Bu konuda hiçbir ilçemize bakışımız farklı değil, olmamalı, olmayacak” dedi. 

İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’u makamında ziyaret etti. Yeni dönemde Dursun ve ekibine başarılar dileyen İmamoğlu, “Bu döneminde Sultangazi ilçemize iyi hizmetler sunmasını, bir önceki döneminden çok daha iyi hizmetlere kavuşması önemli bir dilektir. Her yerde söylüyorum; İstanbul'da her ilçe belediye başkanının çok başarılı olması, İstanbul'un başarılı olmasıyla paralel. Biz, bu duyguyla hareket ederek, bütün ilçelerimizi tek tek geziyoruz. Bugün de sizi ziyarete geldik” ifadelerini kullandı.

“Hep beraber görev yaptığımız bir dönemi arzu ediyoruz”

Öte yandan, temel amaçlarının, her ilçenin sorunlarını yerinde tespit etmek ve bu problemleri çözerek takip etmek olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Günün sonunda, bizim 5 yıllık stratejik planımızı birlikte yazalım istiyoruz. Bugün burada yapacağımız toplantıların oluşturacağı altyapı, meclise taşıyacağımız 5 yıllık stratejik planın da 39 ilçede olgunlaşmasını sağlayacaktır. Bu alanda bu paylaşımcı,, uzlaşmacı, koordine olan belediyecilik anlayışının fayda vereceği tek şey var; milletimiz ve şehirlerimiz. Bu bağlamda seçimin geride kaldığı, artık belediyecilik hizmetlerinin önde koştuğu ve hep beraber görev yaptığımız bir dönemi arzu ediyoruz. Bu konuda hiçbir ilçemize bakışımız farklı değil, olmamalı, olmayacak.” 

“Bu en itibarlı yolculuk”

MHP Genel Merkezi'nde bayramlaşma MHP Genel Merkezi'nde bayramlaşma

İBB ve ilçe belediyelerinin koordineli, birbirinden haberdar, birlikte hizmet noktasında kabiliyetli davranan yerel yönetim sürecini başarma sorumluluğu olduğuna işaret eden İmamoğlu, “İnşallah milletimizin bize vermiş olduğu, güçlü bir mesaj olduğunu düşündüğüm, ‘birlikte oturun, birlikte çalışın’ mesajını hep beraber, en iyi şekilde uygularız. Bu, en itibarlı yolculuktur diye düşünüyorum. Bu manada, bugün tekrar yeni dönemimizde, Abdurrahman Başkanımıza üstün başarılar dilerken, bütün İstanbul'umuzda da başarılı bir hizmet dönemini hep birlikte yaşarız” diye konuştu.

Editör: Esin Özdemir