ABB adayı Altınok: Ankara iyi yönetilemiyor, ruhunu kaybediyor ABB adayı Altınok: Ankara iyi yönetilemiyor, ruhunu kaybediyor

Haber Merkezi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediyenin Fatih'te bulunan İstanbul Tasarım Müzesi'nin açılış töreninde gazetecilerle konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, İstanbul'da reklam panolarında parti afişlerinin asılmadığını ve "Bizi sansürlemek isteyen saray değil, belediye. Bizi engellemeye çalışan Beştepe değil Saraçhane." açıklaması hakkında konuştu.

İmamoğlu, "Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz girişimde, eylemde bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler. Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı ama muhtemelen bu billboard meselesi çünkü öyle bir yansıyı bana gösterdi arkadaşlar. Bir kere bu işin sadece İstanbul'u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de şehirlerde, firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler, görüşebilirler. Belli ki İstanbul ve Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya İmamoğlu'na taş atmak böyle bir 'prim yapacak zannedilir' şekle doğru gidiyor. Hayırlısı.. Bize doğru gelirken taşların her biri havada güle dönüşür. Bizim öyle bir endişemiz yok. İnsanlara, demokrasiye karşı her zaman sorumluluk hissettik ve hiçbir zaman bu sorumluluğun dışında hareket etmedik. Bunu en iyi Sayın Akşener bilir." dedi.

İmamoğlu, müze açılışında yaptığı konuşmada, İstanbul'un tarihi mirasına özen ve gayretle sahip çıktıklarını söyledi.
Tarihi eserleri restore ederek hayata kazandırdıklarını  söyleyen İmamoğlu, "Geçmişle bugünü kaynaştıran, geleceği gözeten, bugünün tüm ihtiyaçlarını karşıladığı gibi, önümüze inanılmaz bir vizyon koyan perspektifle, ecdat yadigarı tüm eserleri İstanbullularla buluşturuyoruz. İstanbul Tasarım Müzesi de bu anlayışla hayata kazandırdığımız çok özel bir alan" dedi.

Editör: Haber Merkezi