Haber Merkezi İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, başkent Tahran'da düzenlenen bakanlar kurulu toplantısında açıklama yaptı. 

İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Bakan Abdullahiyan, ABD yönetimine, "tehdit dilini bırakarak bölgedeki sorunları siyasi yöntemlerle çözme" çağrısında bulundu. 

Öte yandan, ülkesine yönelik herhangi bir saldırıya "kararlı ve süratle" yanıt vereceklerini belirten Abdullahiyan, bölgedeki İran destekli grupların ABD güçlerini hedef almasının ardından artan Tahran-Washington gerginliğini de değerlendirdi. 

Bakan Abudllahiyan, bölgedeki grupların "işgale karşı bir gerçek" olarak ortaya çıktığını kaydederek, "ABD, tehdit dilini ve başkalarını suçlamaktan vazgeçmeli ve siyasi çözüme odaklanmalıdır" diye belirtti.  

Filistin Başbakanı Iştiyye: Filistin yönetimini canlandırmak halkının kararlılığını desteklemektir Filistin Başbakanı Iştiyye: Filistin yönetimini canlandırmak halkının kararlılığını desteklemektir

Bazı ABD'li yetkililerin saldırı tehditlerine işaret eden Abdullahiyan, "İran'ın tehdit koşulları altındaki yanıtı kararlı ve süratli olacaktır" dedi.