TAHRAN (AA) - Tahran’da yaşayan Türk vatandaşları iş insanı İbrahim Erdoğan’ın verdiği iftarda bir araya geldi.

İftara, Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Hüseyin Avni Bıçaklı, Din Hizmetleri Müşaviri Doç. Dr. Adil Bor, Türk Hava Yolları Tahran Müdürü Fatih Tünel, Türk diplomatlar, iş insanları ve basın mensupları katıldı.

Geleneksel Türk mutfağı lezzetlerinin sunulduğu iftar sofrasında buluşan misafirler bir araya gelmenin ve ramazan bereketini paylaşmanın memnuniyetini yaşadı.

İftara katılan Büyükelçi Kırlangıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tahran’da güzel bir mekanda olduklarını belirterek, “İbrahim Erdoğan’ın restoranındayız. Kendisi çok önemli Türk iş adamlarından birisi. İran’da Türk lezzetlerini en güzel şekilde sunan hatta diyebilirim ki Türkiye’deki pek çok güzel mekandan daha güzel Türk yemeklerini İranlılara tanıtan, sunan bir yerdeyiz.” diye konuştu.

Balıkesir'de devrilen ağaç park halindeki otomobile zarar verdi Balıkesir'de devrilen ağaç park halindeki otomobile zarar verdi

Türk vatandaşlarını iftar programında bir araya getirdiği için iş insanı Erdoğan’a teşekkür eden Kırlangıç, “Bu da farklı bir etkinlik oldu. Tahran'daki bir grup Türk iş adamı, diplomat, basın mensubu ve diğer dostlarımızla bir araya geldik. Çok güzel bir iftar vakti geçirdik. İbrahim Erdoğan beye çok teşekkür ediyorum. Kendisine kolaylık ve başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

İftara katılan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Avni Bıçaklı da ramazan ayının bereket, huzur, dostluk ve sohbet ayı olduğunu dile getirerek, “İran'da yaşayan Türkler olarak Sayın Büyükelçimizin de öncülüğünde bir iftar yemeğinde bir araya geldik. Büyükelçilik mensuplarımız, Ekonomik işbirliği Teşkilatındaki Türk görevliler, Türk iş adamları, İranlı kardeşlerimiz var. Bir dostluk ve kardeşlik masası oluşturduk.” dedi.

İş insanı İbrahim Erdoğan ise İstanbul'da başladıkları 10 yıllık serüvenin ardından, gelen teklifi değerlendirerek Tahran’da da şube açtıklarını aktardı.

Bir senedir Tahran’da faaliyet gösterdiklerini söyleyen Erdoğan, “Tahran’da Türk yemekleri hizmeti veriyoruz. Tahran halkı gerçekten Türk lezzetlerini çok sevdiği için bizi tercih ediyor. Şu anda tam bir yılımız doldu. Tek şubemiz var burada. İnşallah ilerde daha çok şube açmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.