Haber Merkezi Hizbullah, Lübnan'ın güneyindeki İsrail güçleri ile çıkan çatışmalarda ikisi sağlık çalışanı olmak üzere 3 mensubunun daha öldürüldüğünü bildirdi. 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken görüşme yaptı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken görüşme yaptı

İsrail'in saldırılarındaki kayıpları hakkında açıklama yapan Hizbullah, söz konusu açıklamada, Hüseyin Muhammed Halil, Mahmud Yakub İsmail ve Muhammed Hasan Taraf adlı mensuplarının öldürüldüğünü duyurdu. 

Bununla birlikte, açıklamada, Halil ve İsmail'in, Hizbullah'ın "İslami Sağlık Heyeti" olarak adlandırdığı sivil savunma ekibinde yer aldıkları da kaydedildi.

Hizbullah Hareketi'nden yapılan bir başka açıklamada ise sivil savunma ekiplerine düzenlenen saldırıya misilleme olarak İsrail'in sınırda yer alan "Kiryat Şmona" yerleşim birimine saldırı gerçekleştirildiği bildirildi. 

İsrail ile 8 Ekim 2023’ten beri yaşanan çatışmalarda öldürülen Hizbullah mensubu sayısı 211’e çıktı. 

Çatışmalarda ayrıca, 43 Lübnanlı sivil, 11 Emel Hareketi, 12 Hamas, 12 İslami Cihad Hareketi mensubu, 6 İsrailli sivil ve 11 İsrail askeri hayatını kaybetti.