Haber Merkezi - İsrail’in Gazze Şeridi'ndeki Nusayrat Mülteci Kampı'na yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucu aralarında TRT Arabi muhabir ve kameramanının da yer aldığı bir grup gazeteci yaralandı. Konuya ilişkin açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun, saldırıyı kınadı. Görev yapanların insanlık için büyük bir vazifeyi yerine getirdiğini vurgulayan Çelik, "İsrail’in katletmekten herhangi bir çekincesi yok. Sadece bunların duyulmasını engellemeye çalışıyor" dedi.

"İsrail bunu bilerek yapıyor"

İsrail’in katletmekten herhangi bir çekincesi olmadığını da kaydeden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sadece bunların duyulmasını engellemeye çalışıyor. Arkadaşlar, sağlık ekiplerinin bile giremediği noktalarda çalışıyorlar. Doğruyu göstermek için ölümü göze alarak haber yapıyorlar. İsrail bunu bilerek yapıyor. Gazze Şeridi’nde Filistinlileri acımasızca katleden İsrail ordusunun, bölgedeki insani durumu dünya gündemine taşıyan basın mensuplarını hedef almasını bir kez daha lanetliyoruz. Gazze’deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yaparken İsrail tarafından hava saldırısına uğrayan TRT Arabi ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yaralanan muhabir Sami Şahada’ya şifa diliyoruz.”

Altun: Uluslararası toplumun saldırılara kayıtsız kalması, İsrail'i cesaretlendiriyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise 'X' hesabından yaptığı açıklamada, işgalci İsrail'in gazetecileri kasıtlı olarak hedef almasının hız kesmeden devam ettiğini bildirdi. Gazze’deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yapan TRT Arabi ekibi aracının İsrail ordusu tarafından hava saldırısına uğradığını belirten Altun, bağımsız kameraman olarak çalışan Sami Şahada'nın ağır yaralandığı bilgisini paylaştı.

TRT Arabi muhabiri Sami Berhum'un ise olaydan yara almadan kurtulduğunu ekleyen Altun, şu ifadeleri kullandı:

İranlı yetkili: Hayatları risk altında İranlı yetkili: Hayatları risk altında

"Bu alçak saldırıyı kınıyoruz. Bu bir terördür. Bu terörün durması, batı dünyasının bir an evvel bu vahşete karşı çıkması gerekmektedir. İsrail katliamlarının görünmemesi için gazetecileri hedef almakta, basın özgürlüğüne saldırmaktadır. Uluslararası toplumun bu saldırılara karşı kayıtsız kalması da İsrail’i cesaretlendirmektedir. Artık yeter! Uluslararası toplum gözlerimizin önünde cereyan eden vahşete karşı harekete geçmelidir. Bu sistematik saldırılara karşı sessiz kalanlar, İsrail’in soykırım suçuna ortak olanlardır. Bir kez daha İsrail'in Gazze'de Gazetecileri hedef alan saldırılarını kınıyor, kameraman Sami Şahada kardeşimize Allah’tan şifalar, TRT ailemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Editör: Haber Merkezi