İSTANBUL (AA) - İstanbul merkezli 3 ilde terör örgütü PKK/KCK'nın "ideolojik alan yapılanmasına" yönelik operasyonda yakalanan 9 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürüttüğü ortak çalışma kapsamında düzenlenen operasyonda yakalanan 9 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3'ü çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, 6'sı haklarında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

İrlandalılar, ülkelerinin Filistin devletini resmen tanımasından memnun İrlandalılar, ülkelerinin Filistin devletini resmen tanımasından memnun

- Operasyon

Polis ekipleri, çalışmalarda, terör örgütü PKK/KCK'nın Türkiye'deki yapılanmalarını bir araya getirmek ve koordine etmek amacıyla kurulan KCK/TDÖnün ideolojik alan yapılanmasına bağlı olarak faaliyet gösteren basın yayın komitesi YRD'de faaliyet gösteren şüphelilerin kimlik ve adreslerini belirlemişti.

İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa'da 11 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 9 şüpheliyi yakalamıştı.

Kaynak: aa