AK Parti Eskişehir Teşkilatı bayramlaştı AK Parti Eskişehir Teşkilatı bayramlaştı

Haber Merkezi - Yerel seçimler yaklaşırken, İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı'ndan önemli bir istifa geldi. İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili Suat Sarı, partisinden ve grup başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini bildirdi. 

Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, istifasını şu sözlerle duyurdu: 

"2017 yılında Genel Başkan Sn. Meral AKŞENER'in önderliğinde "cesur yürekli" arkadaşlarımla büyük hedeflerle yola çıktık. Kurucu İstanbul İl Bşk. Yrd. olarak çıktığım bu yolda amacımız; Türk yurdunu, Türk milliyetçilerinin yönetim kabiliyeti ile üreten, adil, özgür, bağımsız bir kurumsal sisteme dönüştürmekti..."

"Atatürk'ün bir evladı olarak son derece gururluyum"

Hedeflerine ulaşmak için bugüne kadar çok çalıştıklarını vurgulayan Sarı, parti disiplinine bağlı kalarak, Türkiye'ye ve Türk milletine katkı sağlayan büyük başarılara imza attıklarına dikkat çekti. 

Öte yandan, kariyer hayatında farklı farklı görevleri üstlendiğini kaydeden Sarı, sözlerine şöyle devam etti: 

"Çalışmalarımda en büyük desteğim, kamu ve özel sektördeki tecrübelerim ile liyakatım olmuştur. Bundan, bir Türk milliyetçisi, Türk vatandaşı ve her şeyden önce büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bir evladı olarak son derece mutlu ve gururluyum..."

"Cesur Yüreğin' istifası ile karşı karşıya kaldık"

Gelinen noktada eğitim, liyakat gibi kamuoyunda sürekli dile getirilen çok değerli kavramların İYİ Parti'de pek de geçerli olmadığını gördüğünü söyleyen Sarı, şunları söyledi: 

"Gerek milletvekilliği temayül yoklamalarında ve gerekse 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimlerinde gösterilecek adayların belirleme yönteminin, İyi Parti değerleri, ilkeleri ve politikalarına aykırı olduğuna tanık oldum. Sonuçta, dar bir çevrenin uyguladığı bu yanlış politikalar ve sonrasında alınan kararlar ile binlerce "Cesur Yüreğin" istifası ile karşı karşıya kaldık."