Mehmet Şimşek, IMF ile el sıkıştı Mehmet Şimşek, IMF ile el sıkıştı

Haber Merkezi - İngiltere Kralı 3. Charles, Kraliçe Camilla ile birlikte Paskalya ayinine katıldı. Kanser olduğu açıklandıktan sonra ilk defa halkın karşısına çıkan 3. Charles, ayinden sonra merhum annesi Kraliçe Elizabeth'in mezarının bulunduğu St. George Şapeli'nin önünde toplanan çok sayıda vatandaşıyla bir araya geldi.

Charles-2

Buckingham Sarayı'nın kanser nedeniyle tedavi göreceğini açıklayan Kral Charles, bu yana tüm halka açık toplantıları ertelemişti. Ayin için kiliseye giden Kral Charles'a, oğlu Prens William ve ailesi eşilk etmedi. Kralın kız kardeşi Kraliyet Prensesi ve erkek kardeşi Edinburgh Dükü de eşleriyle birlikte katıldı. Ayrıca, cinsel istismar ile suçlanan Jeffrey Epstein ile olan dostluğu nedeniyle 2022 yılında kraliyet görevlerinden alınan York Dükü de ayine katıldı.

Kral Charles (2)

Kral Charles, yabancı yetkilileri selamlamak ve Başbakan Rishi Sunak ile düzenli toplantılar yapmak gibi kamuya açık olmayan devlet görevlerinin çoğunu yerine getiriyor. Geçen hafta kral, her yıl düzenlenen "Kutsal Perşembe" törenine katılmadı ancak etkinlikte katılımcılara dinletilen bir sesli mesaj yayınlayarak orada olamamaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve halka mutlu bir Paskalya Bayramı diledi. Kral Charles, şubat ayından bu yana ilk kez halka açık bir kraliyet etkinliğine katılmış oldu