KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

Büyükkılç, AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceleyerek seçimini yaptı.

Bursa'da "Cumhuriyet'e Doğru" adlı tiyatro oyunu sahnelendi Bursa'da "Cumhuriyet'e Doğru" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerindeki umut hikayelerine odaklanan "Deprem:Umut" kategorisinde Aytuğ Can Sencer'in "Depremin umudu" karesine oy veren Büyükkılıç, "Gazze:Kanıt" kategorisinde Ashraf Amra'nın "İsyan" karesini seçti.

"Çevre-Yaşam"da Mustafa Yalçın'ın "Paris sokakları" fotoğrafını oylayan Büyükkılıç, oyunu "Haber"de Murat Kula'nın "Filistin'e destek", "Spor"da Filip Stevanovic'in "Koparırken" adlı karesinden yana kullandı.

Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, AA'nın dünyanın saygın ajanslarından olmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Uzun yıllardır fotoğraf oylamasına katıldığını vurgulayan Büyükkılıç, "Önceki yıllarda 3 kategoride seçim yapmak kolay oluyordu. Bu yıl asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem ve hepimiz için önemli ve anlamlı bir yeri olan Gazze ile ilgili de kategori oluşturulmuş. Fotoğrafların hepsi birbirinden değerli ve kıymetli. Ben de her kategoriden birer fotoğraf seçtim. AA'yı bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: aa