Balıkesir’de ormanlık bir alanda bulunan kemik parçalarının, yaklaşık 1 yıldır kayıp olan ve aranan Korhan Berzeg’e ait olduğu ortaya çıktı. Uzun süredir kendisinden haber alınamayan ve aranan Berzeg’e ait olduğu düşünülen dere yatağında bulunan kemikler, ileri teşhis için İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda incelemeye alındı. Kemiklerden alınan DNA örnekleri, Berzeg’in eşi ile İngiltere’de yaşayan kızı Nisa Berzeg’ten alınan DNA örnekleri ile karşılaştırıldı. İnceleme sonunda ise DNA’lar eşleşti.

Kemik parçalarının Berzeg’e ait olduğu netleşmiş olurken, Armutlu Mahallesi'ndeki evinden 17 Haziran 2023'te sabah yürüyüşü yapmak için köpeği "Tina" ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg (83) için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda çalışma başlatılmıştı. Ekipler, Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde, su kuyuları, dere yatakları ve mağaralarda günlerce Berzeg ve köpeğini aramış ancak herhangi bir ize rastlayamamıştı.

Rize'de çiftçi ve esnaf çay fiyatını protesto etmek için yürüyecek Rize'de çiftçi ve esnaf çay fiyatını protesto etmek için yürüyecek

korhan-berzeg-bulundu-mu-korhan-berzeg-kimdir-babasi-kimdir-korhan-berzeg-bulundu-mu-son-dakika-haberleri-VY1l2ChR

Armutlu'ya yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta, 23 Nisan'da, mahalle sakinleri tarafından kemik ve kıyafet parçaları ile kimlik ve banka kartları bulunarak, ekipler tarafından incelemeye alınmıştı. Korhan Berzeg'in eşi Angela ve kızı Nisa Berzeg'in Gönen'e gelerek DNA örnekleri vermiş, bu numuneler laboratuvar incelemesi için İstanbul'a gönderilmişti.

Editör: Deniz Ali Tatar