Haber Merkezi Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin, Suriye-Ürdün sınırındaki Amerikan üssüne saldırıya misilleme olarak İran’a ait tesislere saldırı düzenleme ihtimalini başkent Moskova’da basın mensuplarına değerlendirdi.

Sözcü Peskov, ABD’nin İran'a ait tesislere yönelik olası misilleme saldırısına olumlu bakmadıklarını kaydederek, "Bölgedeki gerginlik düzeyinin son derece endişe verici olduğuna inanıyoruz. Şu anda gerilimi azaltacak adımlar atma zamanı" diye belirtti. 

Ayrıca, söz konusu bölgede gerginliği artıracak adımlardan kaçınılması gerektiğinin altını çizen Peskov, gerilimlerin tırmanmasına yol açabilecek hiçbir eylemi olumlu karşılamadıklarını vurguladı. 

Gerginliğin azaltılmasına yönelik adımlar atılması gerektiğini ekleyen Peskov, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Aslı Özge'nin yönettiği "Faruk", 74. Berlin Film Festivali’nde ödüllendirildi Aslı Özge'nin yönettiği "Faruk", 74. Berlin Film Festivali’nde ödüllendirildi

“Bölgedeki gerginlik düzeyinin son derece endişe verici olduğuna inanıyoruz. Şu anda gerilimi azaltacak adımlar atma zamanı. Özellikle de Orta Doğu’da, çatışmanın daha da yayılmasını önlememize yardımcı olabilecek tek şey bu. Bu bizim için şu anda son derece önemli." 

Editör: Haber Merkezi