Haber Merkezi - KüçükÇiftlikPark’ın Yaz aylarının İstanbul merkezindeki vazgeçilmez performans ortamı KüçükÇiftlik Bahçe, her zevke hitap eden konserleri 2024 sezonuna başlıyor. KüçükÇiftlik Bahçe'de konserler; 24 Mayıs Cuma akşamı Kardelen, Şenceylik ve Melis Karaduman ile başlayacak. R&B ve alternatif müzik dünyasının genç yıldızı Kardelen, geçtiğimiz ay yayımlanan, R&B, oryantal ve pop melodilerini harmanladığı ve çıkış şarkısı Nerede’ye Mabel Matiz’le birlikte imza attığı ilk albümü Habibi’yle beğeni topluyor. 2013’ten beri sözü ve müziği kendisine ait şarkıları ve huzur veren sesiyle dinleyicileri renkli bir melankoliye davet eden Şenceylik, namı diğer Eda Sena Şenceylan, özgün hikâye anlatıcılığı ve güçlü vokaliyle oluşturduğu dinleyici kitlesiyle öne çıkan bağımsız kadın sanatçılar arasında yer alıyor. Güçlü sesi ve müziğinin yanı sıra özgün görsel dünyasıyla öne çıkan Melis Karaduman ise, cover çalışmalarıyla dikkat çektiği müzik dünyasındaki yolculuğuna, sözü ve müziği kendisine ait şarkılarla devam ediyor.

Kucukciftlik Bahce Konserleri 24 Mayis 2024 Kardelen Senceylik Melis Karaduman

KüçükÇiftlik Bahçe sahnesinde 29 Mayıs Çarşamba akşamı Gevende ve Peyk grupları İstanbullu dinleyicilerle buluşacak. Psikedelik folk ve caz rock tınılarıyla müziğin sınırlarını zorlayan Gevende, ilk albümü Ev’i 2006 yılında piyasaya sürdüğünden bu yana, medrese, mausoleum, kilise, şapel gibi çok farklı mekânda sergiledikleri sıradışı performanslarla alternatif müzik dünyasının önemli grupları arasına adını yazdırdı. Hayata ve sisteme karşı takındıkları tavrı pratiğe de döktükleri şarkılarıyla Türkiye’nin en köklü alternatif rock grupları arasında yer alan Peyk ise hem eski hem yeni dinleyicilerini coşkusuna katarak müzikal yolculuğuna başarıyla devam ediyor.

Hatay'da kıyı ve deniz dibi temizliği yapıldı Hatay'da kıyı ve deniz dibi temizliği yapıldı

14 Haziran Cuma akşamı ise KüçükÇiftlik Bahçe sahnesi Paptircem ve Ayça Özefe’yi ağırlayacak. Padişahım şarkısıyla hem müzik listelerine hem de sosyal medyaya damga vuran, Büyüklere Ninniler isimli ilk albümünü ise geçtiğimiz ay çıkaran Paptircem, alternatif müzik dünyasının en renkli ve eğlenceli isimleri arasında yer alıyor. Yaptığı cover’larla beğeni toplayan, sesi ve yorumuyla dikkat çeken Ayça Özefe ise, Derdim, Yıkılmam Asla, Girdap gibi teklilerini dinleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor. KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşecek konserlerin biletleri Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden edinilebiliyor.

Editör: Haber Merkezi