Artvin'de "1923'ten Günümüze Türk Silahlı Kuvvetleri" fotoğraf sergisi açıldı Artvin'de "1923'ten Günümüze Türk Silahlı Kuvvetleri" fotoğraf sergisi açıldı

Haber Merkezi - Başrollerini Elit Andaç Çam ve Bülent Emrah Parlak’ın paylaştığı ve senaryosunu Bülent Emrah Parlak’ın yazdığı "Leyla ile Mecnun Değil” oyunu, seyircisine farklı bir deneyim sunuyor. Murat Eken’in yönetmenliğinde sahneye taşınan oyun, kadın erkek ilişkileri üzerine farklı bir soluk sunuyor. "Leyla ile Mecnun Değil”; bir cenaze üzerinden, boşanan iki çiftin herkes gibi olduğu, küresel erkek-kadın dertlerinin dünyanın dertleriyle örtüştüğü, yaşamı ve ölümü tekleştiriyor. Oyun, şubat ve mart aylarında; İstanbul, Balıkesir, Çorum, Tekirdağ’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

8516917 2930

Kadın ile Adam boşanmak üzerelerdir. Yaklaşık altı aydır evleri ayırmışlar, birbirlerinden uzaklaşmak, bitmiş bir aşktan kaçmakla, yeniden ateşlenmekten korkmak arasında gel-gitler ve alışkanlığın boyunduruğu ile cebelleşmektedirler.
Boşanmalarına iki gün kala en sevdikleri, en çok görüştükleri, aşklarına tanıklık etmiş hatta nikah şahitliklerini yapmış İskender abileri ölüverir. Kadın ile Adam gömeceklerdir İskender abilerini; tam da boşanma davasından bir gün önce. Cenaze ve merasim silsilesi içinde geçen oyunumuzda, ‘Kadın ve Adam’ı ilişkilerini sorgularken, bazen didişirken, bazen de gülüşürken izleriz.

Leyla Ile Mecnun Degil

Oyunun programı ise şu şekilde:

ŞUBAT

27 Şubat Salı, 20:30 - İstinyeArt %100 Performans Arena

MART

03 Mart Pazar, 20:30 - Torium Sahne

10 Mart Pazar, 20:00 - Kozzy KM Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi

16 Mart Cumartesi, 20:30 - Balıkesir Avlu Kültür Merkezi Ertuğrul Salonu

23 Mart Cumartesi, 21:00 Sinop Kültür Merkezi

26 Mart Salı, 20:30 - Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

27 Mart Çarşamba, 20:30 - Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir

28 Mart Perşembe, 20:30 - Hatay İskenderun Belediye Kültür Sarayı