İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması oldu İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması oldu

Haber Merkezi - Cumhuriyet Halk Partisi'nin çok partili hayata geçildikten sonra ilk kez kazandığı Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne ait kasa ile iligli şok bir haber ortaya çıktı. Buna göre, devir-teslim öncesinde, kasanın eski başkan tarafından boşaltılmaya çalışıldığı iddia edildi.

2024 Yerel Seçimleri'nde %57 oyla seçilen CHP'li yeni başkan Ferdi Zeyrek, yüzde 29 oy alarak üç dönem sonra koltuğundan olan Cengiz Ergün'ün sabah saatlerinde belediyeye geldiğini ve belediye kasasından yüklü miktarda ödeme yapmaya çalıştığını söyledi. Zeyrek konu hakkında şunları söyledi: "Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kasasını boşaltmaya çalışıyorlar. Manisa’nın geleceğinden, tüyü bitmemiş yetimin hakkından yiyenlere sesleniyorum, Şehrimizden ellerinizi çekin. Biz yoksak hizmet de yok diye giderayak Manisalı hemşehrilerimin kasasına el uzatanlar bilsinler ki, halkımızın bir kuruşunu daha size hibe etmeyeceğiz. Gerekeni yapıyoruz."

Avukatlarıyla birlikte Manisa Büyükşehir Başsavcılığı'na giden Zeyrek, şunları söyledi: "Bu yola çıktığımız ilk gün size bir söz vermiştim. Sizin cebinizden çıkan her bir kuruşa sahip çıkacağım demiştim. Gerekeni yapıyorum. 15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutan Cengiz Ergün, sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ’den 130 Milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 Milyon TL ödeme yapmaya çalıştı. Yangından mal kaçırır gibi girişilen bu büyük ve şaibeli operasyonun altına hiçbir belediye çalışanı imzasını atmadı. İşlerinden olma pahasına bu usulsüzlüğe dur dediler. İşte birlikte kurduğumuz Manisa İttifakı budur! Şimdiden halkımızın parasına nasıl sahip çıkıyorsak, 5 yıl boyunca da bizlere emanet edilen bu kaynağın hunharca hiç edilmesine asla müsade etmeyeceğiz."