Haber Merkezi - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Mansur Yavaş, baba ocağı Beypazarı’nda hemşehrileriyle bir araya geldi. Hanlarönü Meydanı’ndaki mitinge CHP Beypazarı Belediye Başkan Adayı Özer Kasap ile beraber katılan Yavaş, meydanı hınca hınç dolduran hemşehrilerine seslendi. “Belediye başkanı bir kentin annesidir, babasıdır, ağabeyidir, kardeşidir” sözleriyle konuşmasına başlayan Yavaş, “Bir ailede anne, baba, kendi ailesindeki bütün bireylerin nasıl sağlığıyla, geçimiyle, eğitimiyle ilgileniyorsa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da 6 milyonun hiçbirisini ayırmadan tamamının bütün ihtiyaçlarıyla ilgilenmek durumundadır” dedi.

Özgür Özel, eski cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret etti Özgür Özel, eski cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret etti

İlçe belediye başkan adaylarına yapılan karalama kampanyalarından bahseden Yavaş, kendisine yönelik atılan iftiraları hatırlatarak, “Ancak insanları karalamakla meşhursunuz siz. Ancak iftira atmakla meşhursunuz. Ama bu iftiraların hiçbiri ne Mansur Yavaş'a, ne de yanındaki ekibe asla bulaşmaz” dedi. “Halk uyandı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı değişti. Yolsuzluk bitti, israf bitti. Mansur Yavaş Belediyeciliği şu anda tüm Türkiye'ye emsal olarak gösteriliyor” diyen Yavaş, bina yapmayı eserden saymadığını vurgulayarak, “Bunlar kentte yaşayan insanların ihtiyaçlarını, eğitimlerini, sağlıklarını düşünmekten çok proje adı altında hep çöp projelere para yatırdılar. Artık Türkiye proje çöplüğüne döndü. En büyük proje insandır” dedi.

Ankara halkının şeffaf ve hesap verebilir belediyeciliği sevdiğini söyleyen Yavaş, “Bu nedenle son iki gündür yayınlanan anketlerde kiminde 30, kiminde 25, en azında 20 küsur puan aramızda fark var. Ankara halkı belli ki bir beş yıl daha benimle devam edecek. Alacağımız oyun fazlalığı, sırtımıza daha fazla yük bindirecek. Elbette bunun altından kalkacağız. Aynı şekilde canlı yayınlanan açık ihalelerle, hesap vermek suretiyle Ankara ve Beypazarı halkının beş kuruşunu çöpe götürmeden, israf etmeden ikinci dönemimizi de tamamlayacağız” dedi. Hizmet ederken hiç kimseyi ayırmadıklarının altını çizen Yavaş, Çamlıdere'den Elmadağ ve Polatlı’ya su götürdüklerini belirterek Beypazarına’da “Şu anda projesi bitti inşallah bu yaz Çamlıdere'den Ayaş, Beypazarı ve Güdül’e de sunu getireceğiz, onun ihalesini yapacağız” müjdesini verdi.

F2030Eef335D552E1Bb300164F794124

Rakibinin hiçbir yerde kendi başına gidip miting yapamadığını söyleyen Yavaş, kendisinin vatandaşa olan saygısından bazı ilçelere 3’üncü kez gittiğini belirterek gündemde olan mal varlığı tartışmalarına da değindi ve “2019 yılında aday olduğumuz zaman mal beyanını açıkladım. Rakibim diyor ki ‘Ankara'ya geldiğinde burada bir evi yoktu’. Gerçekten yoktu. Kayınvalidemin evinde kalıyordum. Bu iyi mi kötü mü? Bir belediye başkanı için, demek ki temiz yönetmişiz değil mi? Evet. Ben Beypazarı'ndayken bir tek soruşturma geçirmedim bu konularla ilgili. Bunu sanki suçmuş gibi anlatıyor. Değerli hemşehrilerim, mal beyanında bulun, dedik. Zor bulundu. Tamamını bulunmadı. Yolsuzluk ve israfın kalkması, kamu yöneticilerinin bütün mallarını, mülklerinin açık olarak yayınlanmasıyla mümkündür. Yoksa şaibe altında kalır. Herkes her şeyi bilsin gizlimiz yok, saklımız yok. Buradan şu soruyu tekrar soruyorum. Sayın Altınok’un babadan kalma olduğunu söylediği epey bir malı var Allah daha ziyade etsin. Bu kadar malı varken iki çocuğunu KPSS sınavına girmeden istisnai kadroyla memur yapmasını doğru buluyor musunuz? Geçen seçim söz vermişlerdi mülakat kalkacak diye. Hâlâ mülakat kalkmadı. Kendi yakınları, akrabalarını bu şekilde mülakatsız işe başlatıyor. Bu vatan evlatları, ihtiyacı olan gençler de iş arıyor. Bunlara en büyük cevabı sandıkta vereceksiniz başka türlü olmaz. Onlar beton kulelerle eser adı altında çöp projelere para ayırmakla meşguller. Biz de diyoruz ki bizim bütün projelerimizi insan üzerine önce insan, önce insan, önce insanlık.”

Yavaş, 31 Mart akşamı sonucunu almak istediği ilk yerlerden birisinin Beypazarı olduğunu söyledi. Miting alanına girerken polis kontrol noktasında vatandaşlara yönelik alınan sıkı önlemlere ilişkin de konuşan Yavaş, “Siz henüz Beypazarlıları tanımamışsınız. Kimse siyaset yüzünden birbirini kırmaz. Hepsi akrabadır, arkadaştır. 31 Mart akşamı biter, herkes birbiriyle kucaklaşır. Gene aynı şekilde samimiyetine devam eder. Akşam seçim bitmiştir. Seçilen belediye başkanı artık herkesin belediye başkanıdır. Hiç kimseyi ayırmaz. Onun için Beypazarı’nda bu kadar olağanüstü tedbire gerek yoktu. Umarım bir daha olmaz. Umarım özellikle yapılmamıştır” dedi.

C9F0Fe6083E37878Ac3Daee24Fca5318

Editör: Haber Merkezi