Turizm Bakanlığı'nın etkinliğine CHP'li belediyeler davet edilmedi Turizm Bakanlığı'nın etkinliğine CHP'li belediyeler davet edilmedi

Haber Merkezi - Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan (ABB) adayı Mansur Yavaşyerel seçim çalışmaları doğrultusunda Türkiye Ormancılar Derneği Başkanı ve üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Burada, görev süresince hayata geçirdiği projeleri anlatan Yavaş, "Betona plastiğe boşa verilecek parayla, çöp projeyle işimiz yok" dedi. 

Acil ihtiyaçların öncelik haline getirileceğini ve Ankara'yı dünyanın başkentleriyle yarışan bir başkent yapmayı hedeflediklerini aktaran Yavaş, göreve geldikten sonra çakarlı araçları kaldırdıklarını ve genel müdürlerin kullandığı lüks arabaların satıldığını belirtti. 

Yavaş, yaptıkları çalışmaları anlattı

Öte yandan, ortak akıl ilkesi doğrultusunda hareket ettiklerini ifade eden Yavaş, Ankara'ya kazandırdıkları yeşil alanlara işaret etti. Kadınlara, bitki üretimi yapması için fide verdiklerini ekleyen Yavaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"Onlardan satın alıyoruz ve yerel bitkileri, buranın iklimine uygun bitkileri dikmeye çalışıyoruz. 'BAKAP' diye bir proje yaptık. Ankara halkını dut çırpmaya çağıracağız, kiraz toplamaya çağıracağız. Çocukların oradan elmaları ağaçtan toplamasını sağlayacağız. Ankara'nın tamamına ücretsiz silaj veriyoruz. Emeklilere destek veriyoruz. Sosyal yardım alan ailelere Başkent Kart ile yardımlarımızı yapıyoruz. Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının okuması için destek veriyoruz. Öğrenci evlerine de suyu yüzde 50 indirimli veriyoruz."