Haber Merkezi - 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ankara adayı Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Açıklamasında AKP'li belediyelere çağrıda bulunan Yavaş, "Bize engel olan belediye başkanlarının hepsini kendi ilçelerinde şikayet ettim. Şu anda hiçbiri belediye meclisinde değil" dedi. 

ABB Başkanı Mansur Yavaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Metro İstanbul, bazı seferlerin uzatıldığını duyurdu Metro İstanbul, bazı seferlerin uzatıldığını duyurdu

"Bugün mazbatamızı almış bulunuyoruz. Ankara halkına teşekkür ediyorum. Emek veren herkese, oylarıyla destek olan Ankaralı'ya teşekkür ediyorum. Sosyal belediyeciliğe devam ederek, asfalt ve betondan yapılan projelerin belediyecilik olmadığını söylemiştim. 

Ankara yüksek bir oyla güvenini belirtti. Ankara halkına hizmet edeceğiz. Yeni seçilen başkanlarımızla birlikte Ankara'yı Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği şekilde ve dünya başkentleriyle yarışır bir başkent yapmak ana hedefimiz olacak."

"Çağrımı devam ettireceğim"

Öte yandan, çalışmalara engel olan belediye başkanlarının hepsini kendi ilçelerinde şikayet ettiğini belirten Yavaş, şu an hiçbirinin belediye meclisinde olmadığını vurguladı. "Ankara halkı onları cezalandırdı" diyen Yavaş, şöyle konuştu:

"Rakip partiden yeni seçilen 8 belediye başkanı var. Bir de bağımsız belediye başkanı var. İlk meclis konuşmamda yine aynı şekilde onlara 2019'da yaptığım konuşmayı yapacağım. El ele verelim, Ankara halkı bizi hizmet etmemiz için seçti. Seçim bitmiştir, artık bir araya gelme zamanıdır. bu çağrımı tekrar edeceğim. Umuyorum ki bu seçimden gereken ders çıkarılmıştır. Ben çağrımı devam ettireceğim, artık gerisini kendileri bilir."