Haber Merkezi - Mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart 2024 Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Emekliler Derneği’ndeki emeklilerle bir araya geldi.

Kosova'nın bağımsızlığının 16. yıl dönümü vesilesiyle Ankara'da resepsiyon verildi Kosova'nın bağımsızlığının 16. yıl dönümü vesilesiyle Ankara'da resepsiyon verildi

Belediyecilik anlayışında ayırt etmeden herkese hizmet etmenin öneminden bahseden Yavaş, “Bizim belediye olarak tabi ki toplumun her kesimine ulaşmamız lazım. Belediye vatandaşın doğumundan ölümüne kadar insanların her şeyiyle ilgilenir. Vatandaşa konforlu alanlar yaratır ve vatandaşın rahat etmesini sağlar. En önemlisi de geçimiyle ilgilenir. Bu nedenle bizim sosyal destekte bulunduğumuz 200 bin aile var. Ancak son zamlardan sonra emeklilerin önce 7 bin 500 alması sonra bunun 10 bin liraya çıkarılması bizim sosyal destek verdiğimiz ailelerin kriterlerine uymaya başladı. Gönlümüz en azından asgari ücrette eşitlenmesini isterdi. Ama emekliler asgari ücretin altında ücret almaya başlayınca tabiki biz buna kayıtsız kalamazdık. Biz de emeklilerimize bir çağrı yaptık. ‘Durumu uyanlar belediyeye başvursun. Biz onlara destek olacağız’ dedik. Bugün itibarıyla 31 bin emekliye 6 aydır biner lira destek oluyoruz. Et yardımı altında 400 TL yardım yapıyoruz. Kış dolayısıyla doğal gaz desteği yapıyoruz. Bu zor şartlar altında yaşayan, bütün gücünü kuvvetini bu ülkenin üretimi için harcamış emeklilerimizin insanca yaşamalarını istiyoruz" dedi.

F007A9Ebd4Fdd6A9Fe4179F964F7D097

Konuşmasında emeklilere destek açıklamalarında bulunan diğer adaylara da çağrıda bulunan Yavaş, şunları söyledi: “Hükümete mensup adaylar biz de destek olacağız demeye başladılar. Madem emekliler bu kadar mağdur, siz de farkındasınız. Burada sorumluluk hükümete düşer. Mutlaka hükümete başvurmalılar ve emeklilerimizin insanca yaşaması için çalışmalılar. Belediye başkalığı yaptığı ilçede hala görevde olan adaylar da var. Biz orada da 5 bine yakın kişiye destekte bulunuyoruz. 50 bin sosyal destekte bulunduğumuz orada yaşayan vatandaşımız var. Hiç kimseyi ayırmadan düzenli bir şekilde destekte bulunuyoruz. Madem destek olacaksınız zaten görevdesiniz buyurun biran önce siz de başlayın siz de destek olun bu kış gününde. Siz de emeklilerin bir nebze de olsa rahat etmesini sağlayın." Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün ise, Yavaş’a emeklilere olan desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi