Milli Eğitim Bakanı Tekin yeni müfredatı onayladı Milli Eğitim Bakanı Tekin yeni müfredatı onayladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Eyüpsultan'daki özel okul müdürü İbrahim Oktugan'ın eski bir öğrencisi tarafından silahla vurularak öldürülmesinin ardından sendikalı öğretmenlerin iş bırakma kararından sonra başlayan tatil iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. MEB, okulların yarın resmi tatil olmadığını, bu çağrıların yalnızca sendikalı öğretmenleri ilgilendirdiğini bildirdi. 

"Tüm gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız"

Bakan Tekin, dört eğitim sendikasıyla bugün bir araya geldi. Görüşmenin ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ile gazetecilere açıklama yapan Tekin, şöyle konuştu:

"Bizler, öğretmenlerimize ve eğitim ailemizin her bir ferdine yönelen her türlü şiddeti ülkemizin geleceği ve varlığına yapılan bir saldırı olarak nitelendiriyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Meslektaşlarımıza yapılan bu tür çirkin saldırıların son bulması için tüm gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız. Bu konuda bizzat Cumhurbaşkanımız, sürecin sonuna kadar takipçisi olmamız konusunda bizleri talimatlandırdı. Bakanlık olarak bizler de bu tür olaylarla karşı karşıya kalan arkadaşlarımızla ilgili başta yargı süreçlerini bizzat müdahil olup takip etmek olmak üzere alabileceğimiz bütün tedbirlerle birlikte alıp her türlü adımı atmaya kararlıyız."

Editör: Esin Özdemir