Haber Merkezi Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, eşi Ülkü İnce ile birlikte 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için oyunu kullanmak üzere Çankaya Yaşamkent Mahallesi'ndeki Şener Çakmak Anadolu Lisesi'ne geldi. Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Seçim demokrasilerin düğünüdür" diyen İnce, "Bugün düğün günü. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Fakat bu düğün meşru ama adil değil" ifadelerini kullandı.

Oy vermek için sırada bekleyen İnce, oyunu 4683 no'lu sandıkta kullandı.

Öte yandan, devletin imkanlarıyla seçim kampanyası yapıldığını savunan İnce, şöyle konuştu:

"Yani milletin cebinden millete propaganda yaptılar. Biz ise çoluk çocuğumuzun harçlığından, çoluk çocuğumuzun rızkından kampanya yaptık. Buna rağmen sonuçları tabii ki tanıyoruz ama bu düğünün meşru ama adil olmadığını da hatırlatmak istiyoruz." 

CHP'li Erol'dan Bakan Işıkhan'a: Gençlerin işsizlik sorunu için bir projeniz var mı? CHP'li Erol'dan Bakan Işıkhan'a: Gençlerin işsizlik sorunu için bir projeniz var mı?

Memleket Partisi lideri İnce, ülkede ikinci problemin deprem, üçüncü problemin ise enerjide dışa bağımlılık olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben herkesin oy oranını konuştuğu bir günde sorumlu bir siyasetçi olarak geleceği düşünen bir fizik öğretmeni olarak, bir baba olarak, bir dede olarak milletimizi bu konuda uyarmak istedim. Seçim sonuçlarının şimdiden memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Seçimi Genel Merkez'de takip edeceğim."